Schedule

Home  >  Schedule

19 August

15:30

Round Robin Session 1 - Men’s

  • Sheet B

    Live

    Matsumura

    コンサドーレ

    8 vs 6

    Yamaguchi

    SC軽井沢クラブ

  • Sheet C

    Live

    Sato

    札幌国際大学

    8 vs 1

    Kawano

    高松製作所

  • Sheet D

    Live

    Maeda

    常呂ジュニア

    5 vs 4

    Hirata

    KiT CURLING CLUB

  • Sheet E

    Live

    Tsuruga

    Checkmate

    4 vs 9

    Morozumi

    TM軽井沢

19:00

Round Robin Session 2 - Women’s

  • Sheet B

    Live

    Yoshimura

    北海道銀行フォルティウス

    6 vs 3

    Motohashi

    LOCO STELLA

  • Sheet C

    Live

    Yamamoto

    SC軽井沢クラブJr.

    3 vs 5

    Koana

    富士急

  • Sheet D

    Live

    Fujisawa

    LOCO SOLARE

    10 vs 1

    Kanai

    SC軽井沢クラブ

  • Sheet E

    Live

    Nihira

    札幌協会

    4 vs 6

    Nakajima

    中部電力

20 August

10:00

Round Robin Session 3 - Men’s

  • Sheet B

    Live

    Maeda

    常呂ジュニア

    6 vs 7

    Morozumi

    TM軽井沢

  • Sheet C

    Live

    Hirata

    KiT CURLING CLUB

    3 vs 7

    Tsuruga

    Checkmate

  • Sheet D

    Live

    Matsumura

    コンサドーレ

    8 vs 1

    Kawano

    高松製作所

  • Sheet E

    Live

    Yamaguchi

    SC軽井沢クラブ

    5 vs 3

    Sato

    札幌国際大学

13:30

Round Robin Session 4 - Women’s

  • Sheet B

    Live

    Fujisawa

    LOCO SOLARE

    5 vs 3

    Nakajima

    中部電力

  • Sheet C

    Live

    Kanai

    SC軽井沢クラブ

    8 vs 7

    Nihira

    札幌協会

  • Sheet D

    Live

    Yoshimura

    北海道銀行フォルティウス

    5 vs 6

    Yamamoto

    SC軽井沢クラブJr.

  • Sheet E

    Live

    Motohashi

    LOCO STELLA

    5 vs 7

    Koana

    富士急

17:00

Round Robin Session 5 - Men’s

  • Sheet B

    Live

    Sato

    札幌国際大学

    2 vs 7

    Matsumura

    コンサドーレ

  • Sheet C

    Live

    Kawano

    高松製作所

    3 vs 7

    Yamaguchi

    SC軽井沢クラブ

  • Sheet D

    Live

    Tsuruga

    Checkmate

    4 vs 7

    Maeda

    常呂ジュニア

  • Sheet E

    Live

    Morozumi

    TM軽井沢

    10 vs 3

    Hirata

    KiT CURLING CLUB

21 August

10:00

Round Robin Session 6 - Women’s

  • Sheet B

    Live

    Koana

    富士急

    6 vs 5

    Yoshimura

    北海道銀行フォルティウス

  • Sheet C

    Live

    Motohashi

    LOCO STELLA

    3 vs 9

    Yamamoto

    SC軽井沢クラブJr.

  • Sheet D

    Live

    Nihira

    札幌協会

    4 vs 11

    Fujisawa

    LOCO SOLARE

  • Sheet E

    Live

    Nakajima

    中部電力

    7 vs 2

    Kanai

    SC軽井沢クラブ

13:30

Men’s Semi-finals

  • Sheet C

    Live

    Maeda

    常呂ジュニア

    0 vs 6

    Matsumura

    コンサドーレ

  • Sheet E

    Live

    Morozumi

    TM軽井沢

    10 vs 2

    Yamaguchi

    SC軽井沢クラブ

17:00

Women’s Semi-finals

  • Sheet B

    Live

    Koana

    富士急

    6 vs 4

    Nakajima

    中部電力

  • Sheet D

    Live

    Yamamoto

    SC軽井沢クラブJr.

    4 vs 7

    Fujisawa

    LOCO SOLARE

22 August

10:00

Men’s 3rd Place Playoff

  • Sheet B

    Live

    Maeda

    常呂ジュニア

    4 vs 7

    Yamaguchi

    SC軽井沢クラブ

10:00

Men’s Final

  • Sheet D

    Live

    Morozumi

    TM軽井沢

    2 vs 7

    Matsumura

    コンサドーレ

14:00

Wheelchair Curling Exhibition Match

  • Sheet D

    Live

    Takahashi

    札幌ブレイブス

    4 vs 0

    Matsumura

    コンサドーレ

16:00

Women’s Final

  • Sheet C

    Live

    Koana

    富士急

    5 vs 4

    Fujisawa

    LOCO SOLARE

16:00

Women’s 3rd Place Playoff

  • Sheet E

    Live

    Yamamoto

    SC軽井沢クラブJr.

    3 vs 5

    Nakajima

    中部電力